برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

در اواخر ماه مارس، تمام انبارهای فروشگاه های ایالات متحده، شروع به آوردن لامپ های نوری جدید Cree LED کردند. در حالی که اولین لامپ آنها به هیچ وجه فاکتورهای استاندارد لامپ های رشته ای را ارائه نمی داد، ترکیب قیمت نسبتا پایین و کیفیت نور بصری مطلوب، برخی از مردم را جذب کرد.

بسته بندی لامپ Cree

لامپ های LED به طور کلی چندین مزیت مهم بیشتری نسبت به لامپ های رشته ای دارند: از جمله اینکه لامپ های LED بهره وری انرژی بیشتری دارند، طول عمر در آنها طولانی تر است، کمتر دچار شکنندگی می شوند، هیچ مقدار گرما تولید نمی کنند، و هچنین حاوی مواد سمی کمتری هستند. لامپ های فلورسنت فشرده، بسیاری از این ویژگی های ذکر شده را دارند، هرچند (در بیشتر موارد) مدتی زمان برای ارائه روشنایی کامل بهد از اولین روشن کردن نیاز است و نوری که ارائه می دهند تقریبا جذاب نیست.
تا کنون، مصرف کنندگان دو انتخاب اصلی در استاندارد لامپ های LED داشته اند: مدل های گران، و یا مدل های ارزان تر که نور ضعیف تر ارائه می دهند. لامپ Cree LED، از سوی دیگر، با قیمت 9.97 دلار برای یک لامپ 9.97 واتی زیبا و دارای نور روشن، شروع می شود.

تصویر اول، اتاقی را نشان می دهد که با یک لامپ Cree LED سفید رنگ 60 واتی با قیمت 12.97 دلار، روشن شده است

تصویر دوم همان اتاق را با نور یک لامپ رشته ای صدواتی نشان می دهد


تصویر اول، اتاقی را نشان می دهد که با یک لامپ Cree LED سفید رنگ 60 واتی با قیمت 12.97 دلار، روشن شده است. در حالی که تصویر دوم همان اتاق را با نور یک لامپ رشته ای صدواتی نشان می دهد. آنها تقریبا یکسان به نظر می رسند.
همانطور که می بینید، نور لامپ LED در امام جهات گسترش یافته است.در هنگام کار، این لامپ هیچ صدایی و بویی ایجاد نمی کند. و فقط با لمس کردن آن، کمی احساس گرما را درک می کنید.

ساختار درونی لامپ LED شرکت Cree


تا زمانی که نخواهید امتحان کنید که آن را در پیاده رو پرتاب کنید، هر تار درون آن دارای مقاومت خوبی است. این لامپ همچنین دارای یک پوشش لاستیکی محافظ نیز بر روی شیشه اش می باشد. تقریبا این پوشش در مقابل نفوذ گردوغبار مقاوم است.
اگر کاربران گرمای کمتری را ترجیح می دهند، درجه حرارت کمتر رنگ خنثی، با نسخه 13.97 دلاری 60واتی، امکان پذیر است.

گفته شده هر سه مدل این لامپ نسبت به همتایان رشته ای خود دارای 84 درصد بهره وری انرژی می باشند، و دار ای طول عمر میانگین 25000 ساعت هستند. (به همراه یک گارانتی 10ساله) با توجه به وزارت انرژی ایالات متحده، لامپ های رشته ای به طور معمول حدود 1000 ساعت عمر می کنند.
لامپ های Cree هنوز در روند کسب صلاحیت انرژی استار می باشد.

منبع : gizmag
 

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic