برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

پیام کوتاه چگونه ارسال می شود؟
ممکن است شما هم از دسته افرادی باشید که مدام در حال ارسال پیام کوتاه هستند و صحبت پای تلفن همراه را کنار گذاشته‌اند.


زمانی بود که فکر می‌کردیم تمام آدمهای روی کره زمین در حال صحبت کردن با تلفن همراهشان هستند، اما این روزها دیگر این احساس را نداریم چون بسیاری از مردم به جای صحبت پای تلفن‌های همراهشان در حال ارسال پیام کوتاه هستند.
تماس سریع انگشتان دست افراد روی صفحه کلید تلفن‌های همراه، تصویری است که به نظر دیگر عجیب نمی‌آید. همه می‌دانند تایپ سریع روی صفحه موبایل می‌تواند متنی را خلق کند که ثانیه‌ای بعد در دست فردی در دور دست‌هاست.
صحبت با تلفن همراه که مدت زیادی نقل مجالس محققان بود که می‌تواند اثرات بسیار مخربی روی مغز بگذارد اکنون به استفاده از سریع از انگشتان دست برای تایپ کردن و ارسال پیام کوتاه تبدیل شده است.
تاریخچه پیام کوتاه:
اولین پیام کوتاه سال 1992 در انگلستان فرستاده شده و سپس در اروپا رواج پپیدا کرده و چند ماه طول کشید تا به امریکا رسید. حتی امرزه نیز ارسال پیام کوتاه در اروپا رواج بیشتری دارد. گرچه تحقیقات نشان داده است که در آمریکا نیز 37 درصد افرادی که تلفن همراه دارند در طول ماه دست کم یک پیام را ارسال یا دریافت کرده‌اند.
با وجود گستردگی این پدیده بد نیست بدانیم فرستادن پیام کوتاه چه راهی را طی می‌کند تا به مقصد برسد و چه اطلاعاتی را در مورد آن نمی‌دانیم:
اس ام اس مخفف سرویس پیام کوتاه به زبان انگلیسی است و متد جدیدی برای ارتباط برقرار کردن با فردی است که صاحب تلفن همراه است. حداکثر تعداد حروفی که در یک پیام کوتاه ارسالی جا دارد 160 حرف است که این نعداد در زیانهایی همچون چینی به 70 می‌رسد.


چطور اس ام اس ارسال می‌شود؟
حتی اگر شما در حال صحبت کردن پای تلفن همراهتان نباشید تلفن شما در حال ارسال سیگنال است و اطلاعات می‌گیرد و ارسال می‌کند.آنتن های بزرگ مخابرات وظیفه جا به جا کردن این اطلاعات را دارند. اگر شما حرکت کنید سیگنال تلفن همراه شما همراهتان جا به جا می‌شود و می‌تواند محل دقیق شما را مشخص کند و هر از گاهی نیز اطلاعاتی در اختیار مخابرات قرار داده می‌شود تا از وضعیت تلفن همراه شما مشخص باشد.
وقتی فردی می‌خواهد با شما تماس بگیرد سیستمهای اطلاعات و کنترل برج مخابرات به تلفن شما پیغامی ارسال می‌کند که کسی پشت خط شماست. برج مخابرات همچنین فراکانسهای صدا می‌دهد تا بتوانید تلفن را جواب داده و صدای فرد را بشنوید.
همین روند در ارسال پیام کوتاه نیز تکرار می شود. وقتی دوستی به شما پیام کوتاه می فرستد پیغام از آنتهای ارتباطی مخابرات گذشته و به برجک اصلی مخابرات و کانال کنترل می‌رسد و آنگاه است که به تلفن شما پیغامی ارسال می‌شود که اطلاعاتی در انتظار شماست و این دقیقا همان زمانی است که شما متوجه می‌شوید که پیام کوتاه دارید.
زمانی که شما پیام می‌فرستید هم همین راه طی می‌شود تا فرد پپیغامتان را بگیرد.
دلیل اینکه شما نمی‌توانید پیغامی با ببش از 160 حرف بفرستید نیز آن است که برای شلوغ نشدن سیستم ارسال پیامها، مخترعان این روش، روی این تعداد حرف موافقت کردند تا تعداد بیشتر از آن ارسال نشود.
اما باز هم ارسال تعداد حروف به سیستمی بستگی دارد که در کشور و یا منطقه نصب شده و توانایی اسال پیام را دارد. در برخی از مناطق ممکن است یه صورت اتوماتیک به شما اجازه دهند تا بتوانید بیش از این حروف را هم در یک پیام بفرستید اما حد معمول آن 160 حرف است.


فواید پیام کوتاه
1-ارسال پیام کوتاه زمانی به درد شما می‌خورد که شما نخواهید با فرد مورد نظر مکالمه مستقیم داشه باشید. با این روش شما مجبور به شماره گرفتن برای بیان تنها چند جمله نیستید.
2- شما مانند ایمیل نوشتن مجبور به وصل شدن به شبکه اینرنت نیستید و به راحتی می‌توانید نامه‌های کوتاه را به هر تعداد از دوستانتان ارسال کنید. و جالب اینجاست که دوست شما هم برای دریافت این پیغام لزوما نباید کار خاصی انجام دهد و اینکه تنها تلفنش روشن باشد کافیست تا پیغام به او برسد و حتی اگر تلفن او خاموش هم باشد این پیغام پشت درهای بسته تلفن او می‌ماند تا بلاخره تلفن روشن شود و با پیدا شدن اولین سیگنال پیغام به فرد خواهد رسید و تا زمانی که خود فرد پیام را پاک نکند در سیم کارت وی خواهد ماند.
3-فایده دیگر این تکنولوژیی آن است که یک پیغام را همزمان به چندین نفر می‌توان فرستاد.این افراد می‌توانند در لیست دفتر تلفن شما باشند و یا اینکه مانندکاری که برای تبلیغات شرکتهای بزرگ یا بانکها انجام می‌شود به صدها هزار نفر ناشناس ارسال شوند.


اس ام اس بازها
تحقیقی که سال 2004 انجام شد نشان داد که افرادی که تلفن همراه دارند تنها دو دسته هستند یا با تلفنشان صحبت می‌کنند و یا از دسته افرادی هستند که با ارسال پیام بسیار مانوس هستند.
افرادی که به فرستادن پیام کوتاه علاقه دارند دو برابر پیغام می‌فرستند و تعداد زنگهایی که با تلفن همراهشان می‌زنند نصف افراد دیگر است.
از سوی دیگر برای مخابرات نیز ارسال پیامها از سراسر کشور بسیار بهتر از آن است که شبکه با افرادی که در حال صحبت با تلفنهای همراهشان هستند پر شود زیرا ارسال پیامهای کوتاه، جای زیادی از شبکه های مخابرات را نمی ‌گیرد.


مضرات پیام کوتاه:

1-شما باید برای ارسال پیام کوتاه پول بپردازید و مسلم اسن که پرداخت پول برای هیچ مصرف کننده‌ای مطلوب نیست. هر چند که در کشورها و سیستمهای مختلف پرداخت پول و بالغ آن متفاوت است.

2-رسیدن پیام کوتاه شما هیچ حساب و کتابی ندارد و ممکن است شما تصور کنید که پیامتان رسیده است اما فرد آن را دریافت نکرده باشد. زمانی که شبکه شلوغ باشد ممکن است دهها دقیقه و حتی چندین ساعت طول بکشد تا پیامها برسند.

3- با پیام کوتاه شما امکان ارسال عکس و یا فیلم را ندارید

http://howstuffworks.mihanblog.com/post/38

ام ام ‌اس (MMS) یا سرویس پیام چندرسانه‌ای یکی از استاندارد‌های ارسال پیام در شبکه‌های موبایل است

تفاوت سرویس ام ام ‌اس (MMS-Mulstimedia Messaging Service) با سرویس اس ام اس (SMS) این است که ام ام ‌اس تنها دارای متن نیست، بلکه قابلیت جای دادن صدا، عکس و فیلم در خود را دارد.

از بین فرمت‌های چندرسانه‌ای تنها چند فرمت خاص هستند که با ام ام ‌اس ها سازگارند:

 • متن (متن با قلم‌ها و رنگ‌های مختلف)
 • عکس (JPEG، GIF)
 • صدا (MP3، MIDI)
 • ویدئو (MPEG)

بخش‌های مختلف یک ام ام ‌اس را می‌توان از سایت‌های WAP، فایل‌های ذخیره‌شده بر روی گوشی و یا مستقیماً از میکروفون یا دوربین گوشی تهیه کرد.

پروتکل ام ام ‌اس زیر مجموعه‌ای از پروتکل ارسال اس ام اس است. در حقیقت ام ام اس هم مانند اس اماس یک متن می‌باشد. به این ترتیب تمام مطالب چند رسانه‌ای داخل ام ام اس به صورت متنی از کدهای قابل تبدیل به فایل‌های عکس، صدا و ویدئو در می‌آید.

تنها تفاوت این دو سرویس در محدودیت حجم آن‌هاست. بیشترین حجم تعریف شده برای هر اس ام اس 160 بایت می‌باشد در صورتی که ام ام اس از نظر حجم محدودیتی ندارد.

لایه دیتای مورد نیاز برای ارسال ام ام اس، GPRS می‌باشد. البته با توجه به افزایش کیفیت و حجم مطالب چندرسانه‌ای و ظهور لایه‌های پر سرعت، استفاده از نسل سوم ارتباط دیتای موبایل (3G) برای ارسال ام ام اس توصیه می‌شود.

در سال‌های اولیه معرفی ام ام اس، بعضی از شرکت‌های تولید تلفن همراه، گوشی‌هایی با قابلیت ارسال ای ام اس (EMS-Extended Messaging Service) را معرفی کردند.

این سرویس تفاوت زیادی با ام ام اس ندارد و تنها دارای عکس‌ها و انیمیشن‌های بسیار ساده‌ای است. دلیل این تفاوت نیز در ضعف بعضی از گوشی‌های تلفن همراه در ارسال و دریافت فایل‌های چندرسانه‌ای با فرمت‌هایی است که به آن‌ها اشاره کردیم.

 

این بار قصد داریم سایتی را به شما معرفی کنیم که ادعا کرده با عضویت در آن ، 500 SMS رایگان برای دوستان خود ارسال کنید. یکی از جذابیت های این سیستم که من در آن مشاهده کردم اختصاص دادن یک شماره خصوصی برای هر فرد می باشد ، که این شماره قابلیت Reply کردن نیز دارد. یعنی در صورتی که شما از طریق این سایت اس-ام-اسی را برای دوست خود ارسال کنید ، SMS شما با شماره ویژه ای که به شما تعلق گرفته است فرستاده میشود و در صورتی که دوستتان تمایل به پاسخ دادن به شما را داشته باشد میتواند پاسخ خود را به همان شماره ارسال کنند.

از دیگر خدمات این سایت ارسال SMS های رمزی و ارسال SMS رایگان از طریق تلفن همراه خود میباشد.

برای دیدن توضیحات بیشتر و دریافت این سایت جدید به ادامه متن مراجعه کنید ....

جهت عضویت در این سرویس اینجا را کلیک کنید

سرویس : ارسال 500 SMS رایگان

با تشکر از سایت MsonlineTeam

صفحات جانبی

نظرسنجی

  لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic