برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

 

<ص> همه ASTM عایق کفش سالیسبوری در مطابقت با ASTM F1117 و 100٪ به الزامات خطر الکتریکی ASTM F1116 در 20000 ولت تست شده است. این غیر دست و پنجه نرم گالش می آید در مجموع اندازه 7 - 17 </ p>

<p> در سالیسبوری در حال حاضر ارائه می دهد بهبود یافته 51512 دو دست و پنجه نرم گالش. overshoes بهبود یافته شامل تنها باب با آج تهاجمی برای کشش بهتر است. پاشنه عمیق و بهبود قوس به طور خاص برای بالا رفتن از نردبان به راحتی طراحی شده است. افتتاح گسترده تر اجازه می دهد تا برای آسان تر روشن / خاموش. </ p>  <ص> همه ASTM عایق کفش سالیسبوری در مطابقت با ASTM F1117 و 100٪ به الزامات خطر الکتریکی ASTM F1116 در 20000 ولت تست شده است. </ p> <p> در سالیسبوری در حال حاضر ارائه می دهد بهبود یافته 51،511 گالش غیر دست و پنجه نرم. overshoes بهبود یافته شامل تنها باب با آج تهاجمی برای کشش بهتر است. پاشنه عمیق و بهبود قوس به طور خاص برای بالا رفتن از نردبان به راحتی طراحی شده است. افتتاح گسترده تر اجازه می دهد تا برای آسان تر روشن / خاموش. این باب تنها -. غیر دست و پنجه نرم Overboot، می آید در مجموع اندازه 7-16 </ p>

در پنج حالت از شش حالت برق گرفتگی داشتن کفش ایمنی باعث نجات فرد می شود

با گسترش شبکه برق و بهره گیری از این انرژی ، خطراتی نیز در کمین نشسته است که باید کاملا مراقب بود. این صنعت خودرو است که با بکارگیری درست آن ، ما را به هدف می‌رساند، لیکن کوچکترین بی توجهی در کاربرد آن می‌تواند فاجعه آفرین باشد. طبق آمار موجود ، حوادث برق گرفتگی در شبکه توزیع و مصرف کنندگان برق به مراتب بیش از حوادث روی شبکه فشار قوی است و علت بیشتر بی دقتی ، سهل انگاری و در مواردی عدم آگاهی افراد بوده است.

قرار داشتن وسایل برقی در دسترس همگان ، از خرد و کلان خود دلیل دیگری است، از سوی دیگر عدم رعایت مقررات ایمنی در مراحل طراحی و تولید لوازم الکتریکی است که بعضی از سازندگان اینگونه لوازم کمتر به فکر ایمنی آنها هستند. پیشرفت صنعت زمانی دارای معنی و مفهوم است که سازنده هدفش در راستای بهبود کالای ساخته شده‌اش باشد و از نظر کیفیت راه کمال و مرغوبیت را در پیش گیرد. میزان خطر برق بطور کلی به عوامل زیر بستگی دارد:

 1. مسیر جریان برق
 2. مقدار جریان و ولتاژ
 3. مدت زمان تأثیر
 4. نوع جریان و فرکانس

مسیر جریان برق

مسیر جریان برق از دو نقطه نظر مهم است:


قرار گرفتن نقاط حساس بدن در مسیر جریان

مسیر جریان برق ممکن است از قلب و سیستم تنفس و یا مغز عبور کند و در مراکز عصبی اختلال ایجاد کند. عبور جریان از قلب باعث اضافه شدن ضربان قلب و در جریانهای بیشتر موجب ارزش بطنی و در نهایت از کار افتادن قلب و ایجاد شوک می‌نماید. عبور جریان از سیستم تنفس ایجاد انقباض شدید در ریه‌ها نموده و مانع از ادامه تنفس گردیده و خفگی به همراه خواهد داشت.

حالات مختلف که ممکن است انسان دچار برق گرفتگی شود عبارتند از:

تماس دست راست با برق و اتصال پاها به زمین:

در این حالت جریان از طریق دست راست ، شانه راست ، کبد ، ران و ساقه پای راست و چپ به زمین هدایت می‌شود و طرف نیمه راست بدن در معرض تشنج و انقباض عضلات قرار می‌گیرد.

تماس دست چپ با برق و اتصال پاها به زمین:

در این حالت جریان از طریق دست راست ، کبد ، ران و ساق پای راست و چپ به زمین هدایت می‌شود و طرف نیمه راست بدن در معرض تشنج و انقباض عضلات قرار می‌گیرد.

تماس دست چپ با برق و اتصال پاها به زمین:

در این حالت جریان از طریق دست چپ ، شانه چپ ، ریه چپ ، قلب ، طحال به پای چپ و راست و از آنجا به زمین هدایت می‌شود. در این حالت چون قلب در مسیر جریان قرار می‌گیرد، تحت تأثیر قرار گرفته و منقبض می‌شود و ممکن است از کار بیفتد. بنابراین کار کردن با دست چپ خطر بیشتری دارد.

اگر دو دست با برق تماس حاصل نمایند:

در این حالت جریان از طریق دو دست ، ریه‌ها ، قلب برقرار می‌شود که ممکن است هم تنفس قطع گردد و هم قلب از کار باز بماند. به همین دلیل توصیه اکید می‌شود که با هر دو دست با سیمها و دستگاههای برقی که احتمال برق گرفتگی در آنها بیشتر است کار نشود.

اتصال به سر:

اتصال برق به فرق سر نیز دارای خطرات بالا است و علاوه بر آن در سیستمهای عصبی اختلال ایجاد کرده و همچنین ممکن است دارای عوارضهای بعدی نیز باشد.

قسمتهای دیگر بدن:

اگر با برق قسمتی از بدن مثل پشت دست یا بازوها اتصال پیدا کند، در اثر شوکی که وارد می‌شود احتمال پرت شدن و دور شدن از خطر برق زیاد است و اغلب در این حالتها انسان نجات می‌یابد. ولی پرت شدن از بلندی ممکن است به انسان صدمه وارد نماید.

صفحات جانبی

نظرسنجی

  لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات