برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

بخش سوم
طراحی سایت با نرم افزار FrontPage
برای درس کارآموزی استاد ایمان سریری
Reply

در صورتی كه تمایل داشته باشیم به یك
Email پاسخ دهیم ، یكی از راحت ترین راههای موجود Reply كردن ایمیل است ، روش كار به صورت زیر است :

- انتخاب نامه و خواندن آن
- انتخاب گزینه
Reply
در این صورت
Compose به صورت اتوماتیك فعال شده و آدرس شخص فرستنده نامه قبلی به عنوان آدرس شخص گیرنده جدید فرض خواهد شد . عبارت Re قبل از Subject نامه قرار می گیرد و متن نامه شخص قبل در قسمت Body دیده می شود و بنابراین امكان ارسال جواب نامه همراه با متن نامه قبلی شخص فرستنده وجود دارد .


طریقه حذف نامه ها :

جهت جلوگیری از پرشدن
Mail Box باید Email های ناخواسته یا برخی از Email های قبلی كه خوانده شده و نیازی به آنها نداریم را حذف كنیم .روش اول حذف یك
Email :

1- انتخاب
Check Mail
2- مشاهده
E mail مورد نظر
3- انتخاب گزینه
Delete

روش دوم :

بعد از رفتن به صفحه ی
Check mail ، Check Box موجود در کنار نامه ی مورد نظر را فعال کرده و سپس گزینه ی Delete را Click كنیم . با حذف یك Email این Email به محلی به نام Trash منتقل خواهد شد تا در صورت لزوم بازیافت شود .طریقه ضمیمه كردن یك فایل ِ
Attachment

1- انتخاب گزینه
add / delete attachment و باز شدن فرم انتخاب فایل
2- انتخاب گزینه
Brows و پیدا كردن فایل مورد نظر
3- انتخاب گزینه
Attach
4- انتخاب گزینه
Done

 

 

پوشه ها (Folders) :

ما می توانیم نامه هایی با موضوعات مختلف را در پوشه های متعدد نگهداری نماییم . برای ایجاد یک پوشه به سه روش می توان عمل کرد :

 - روش اول

انتخاب گزینه ی
Foldersاز فریم سمت چپ Mailbox . در این حالت صفحه ای برای دریافت نام Folder جدید باز می شود . با درج نام و انتخاب کلید Add Folder ، Folder جدید به لیست Folder های موجود اضافه خواهد شد . ( در این صفحه لیست Folder های استاندارد صفحه ی Inbox نمایش داده شده است )

- روش دوم

انتخاب گزینه ی
Add که در مقابل گزینه ی Folders قرار دارد . با انتخاب این گزینه پنجره ای باز می شود که نام Folder جدید را دریافت می کند . پس از فشردن کلید Ok ، Folder جدید در لیست Folder های موجود اضافه خواهد شد .

- روش سوم

انتخاب منوی کشویی
Move To Folder که در سمت راست صفحه ی Inbox تعبیه شده است و سپس انتخاب گزینه ی new Folder از منوی جاری و کلیلک بر روی گزینه ی Ok
برای انتقال ایمیل به
Folder مورد نظر Check Box کنار ایمیل را فعال کرده ، از منوی کشویی سمت راست نام Folder را انتخاب و با فشردن کلید Ok میل جاری را به پوشه ی مربوطه انتقال می دهیم .
چنانچه بخواهیم یك
folder را نمایان یا پنهان كنیم از لیست Folder های موجود گزینه ی Hide یا Show مقابل My Folders را کلیک می کنیم . در حالت عادی که Folder ها آشکار می باشند گزینه ی Hide فعال است . با یک بار کلیک روی این گزینه بطور اتوماتیک تبدیل به Show خواهد شد . این در حالی است که با این عمل Folder ها مخفی شده اند .

ایجاد دفترچه
Address Book:

برای ساختن
Address Book بعد از اینكه وارد Mail Box خود شدیم روی منوی Addresses كلیك می كنیم ، سپس روی دكمه Add contact كلیك كرده صفحه جدیدی جهت وارد كردن اطلاعات مربوط به فرد مورد نظر باز میشود.
اطلاعات را واردمی كنیم حال با مراجعه به صفحه اول كتابچه آدرس خواهیم دید كه آدرس شخص مورد نظر اضافه شده كه با كلیك روی نام آن میتوانیم به اطلاعات وارد شده دسترسی پیدا كنیم .
جهت تغییر هر یک از اطلاعات مربوط به اشخاص درج شده در دفترچه ی آدرس روی نام شخص مورد نظر کلیک کرده ، پنجره ای باز می شود که در آن امکان حذف و یا ویرایش اطلاعات وجود دارد .
اگر برای شخصی میلی ارسال کرده باشیم که آدرس پست الکترونیکی او در دفترچه ی آدرس ما موجود نمی باشد ، پس از ارسال ایمیل و دریافت پیامی مبنی بر ارسال ایمیل برای نامبرده ، با درج علامت تیک در مقابل آدرس ایمیل ازما می خواهد که در صورت تمایل آدرس جدید را به دفترچه ی آدرس خود اضافه نماییم که با فشردن کلید
Add To Address Book می توان این کار را انجام داد .

 


پوشه ها (
Folders) :


پوشه های ثابت :

پوشه های
Trash , Draft, Sent, In box, Bulkmail غیر قابل تغییر و حذف كردن می باشند ولی پوشه هایی را كه خودمان درست می كنیم میتوانیم حذف كنیم یا نام آنها را تغییر دهیم .
برای تغییر نام یك پوشه در فریم دست چپ
Check mail روی Folder كلیك می  نمائیم.
سپس در صفحه ای كه ظاهر میشود لیستی از تمامی
Folder های موجود اعم از آنچه که ما ساخته ایم و یا Folder های استاندارد Yahoo نمایش داده می شود . از لیست پوشه ها ، پوشه هایی را که توسط خود ما ایجاد شده اند را می توانیم تغییر نام داده و یا حذف کنیم ، ولی پوشه های استاندارد تنها شامل امکان تغییر مشخصات و یا خالی کردن پوشه می باشند . اگر بخواهیم از نامه ای كه ارسال میشود یك نسخه بایگانی داشته باشیم كافی است هنگام ارسال نام جلوی گزینه Save copy to sent folder تیك بزنیم.

Save Draft محلی برای ذخیره موقت نامه ها :

همیشه قبل از اتمام تایپ نامه آن را در پوشه
Draft ذخیره می كنیم تا در صورت قطع ارتباط یك نسخه از مطالب داشته باشید.

Spam : باید توجه داشت که ارسال ایمیل به تعداد زیاد و به منظور بازاریابی بدون اینکه طرف شخصا خود اقدام به دریافت ایمیل کرده باشد جرم محسوب میشود و یکی از التزامات ارسال ایمیل به قصد بازاریابی دادن اجازه به مشترک جهت حذف آدرس ایمیلش از لیست میباشد.در مجموع اینکه باید مواظب آدرس ایمیلمان باشیم

 

 

. عوض كردن مشخصات Account

برای این منظور ابتدا وارد صندوق پستی خود می شویم ، سپس از Frame سمت چپ ، منوی Mail گزینه Options و یا از منوی سمت راست گزینه ی Mail Options را انتخاب می کنیم . برای عوض كردن مشخصات Account از صفحه ای كه ظاهر می شود گزینة‌ Account Information را انتخاب می كنیم .
برای عوض كردن
Password به روش زیر عمل می کنیم :
در صفحه ی
Mail Options از منوی سمت چپ گزینه ی Account Information را انتخاب می کنیم ، چون این صفحه مربوط به مشخصات شخصی کاربر می باشد ، برای اطمینان مجددا از کاربر تقاضا می شود کلمه ی عبور خود را وارد نماید .
صفحه ای باز می شود که در آن نام ،
Id و آدرس پست الکترونیکی کاربر با رنگ قرمز نمایش داده شده اند که این بدان معناست که این گزینه ها قابل تغییر نمی باشند . برای تغییر کلمه ی رمز ، گزینه ی Change Password را انتخاب کرده ، صفحه ای باز می گردد که در آن از کاربر می خواهد کلمه ی عبور جاری خود را وارد نموده و سپس Password جدید را انتخاب و وارد می كنیم و برای اطمیان از صحت رمز یک بار دیگر هم وارد شود و سپس انتخاب گزینه ی Save .

 

 


Signature (امضای دیجیتال)

در صورت دلخواه می توان یك امضای دیجیتالی درست كرد كه همیشه به طور اتوماتیك در پایان نامه هایمان ظاهر شود . در صورت انتخاب گزینه
Use Signature در پایین قسمت Body امضاء در انتهای نامه ضمیمه خواهد شد .
متن مورد نظر را وارد كرده و گزینه
Save را انتخاب می كنیم در صورت انتخاب این گزینه امضا به طور پیش فرض در انتهای همه نامه ها قرار خواهد گرفت .

گزینه ی
Color

در صورتیکه بخواهیم رنگ
Background صندوق پستی خود را به دلخواه تغییر دهیم از این گزینه استفاده می نماییم . این گزینه در صفحه ی mail optionsدر منوی سمت چپ صفحه قرار دارد . در صورت انتخاب این گزینه صفحه ای باز می شود که می توان رنگ دلخواه را انتخاب نموده و سپس گزینه ی Save را انتخاب نمود . در اینصورت صفحه ی Mail Box مان به رنگ دلخواهمان تغییر شکل خواهد داد .

 


طریقه فرستادن
Greeting Card از سایت Yahoo


1- به روی صفحه اصلی
Yahoo می رویم 2- از گزینه های آن Greeting را انتخاب می كنیم .
3- در این صفحه كه نمونه ای از كارت پستالها و نیز موضوعاتی كه می توان در ارتباط با آنها كارت پستال فرستاد ، وجود دارد .
4- انتخاب موضوع كارت پستال
5- نمونه ای از كارتها در این صفحه قرار دارد ممكن است همه موضوعات در این صفحه موجود نباشد.
6- انتخاب كارت پستال مورد نظر
7- پر كردن فرم مربوط به كارت پستال كه شامل گزینه هایی مثل آدرس گیرنده و پیامی كه در كارت پستال ذكر می شود و در بعضی سایتها حتی امکان انتخاب موزیك برای كارت پستال نیز وجود دارد.
8- در اینجا 2 گزینه داریم
Preview كه كارت پستال را در حالی كه پیام ما در آن قرار دارد نشان می دهد و گزینه Send كه كارت پستال را ارسال می کند .

برای ارسال کارت پستال می توانیم در صفحه ی
Compose بر روی صورتک Greeting در سمت راست صفحه کلیک می کنیم تا صفحه ی اصلی Greeting های Yahoo نمایش داده شود .

 

 

Out look express

در این نوع Mail Account ، صندوق پستی بدون اتصال به شبکه اینترنت وجود خواهد داشت. اما برای داشتن این Mail Box نیازمند فضایی در ISP هستیم که استفاده از آن با داشتن یک Username و Password صورت میگیرد.

پیكر بندی
Out look Express:

پس از باز كردن برنامه وارد منوی
Tools میشویم و به ترتیب خواهیم داشت :
Tools/account
در پنجره ای كه باز میشود ، گزینه
Add و سپس Mail را انتخاب میكنیم.
در اینجا نامی را كه میخواهیم به
Account اختصاص دهیم تا نامه های پستی به این نام در جدول نامه های گیرنده ظاهر شود را وارد می كنیم.
سپس با كلیك بر روی
Next به مرحله بعدی میرویم . قسمت All ready have an email address that’s like to use را انتخاب میكنیم .در Edit box آدرس كامل email خود را وارد میكنیم و سپس با كلیك روی Next به پنجره بعدی میرویم .
SMTP,POP3 را كه توسط ISP به ما داده میشود وارد میكنیم سپس با فشردن كلیك Next به مرحله بعدی میرویم. در قسمت account name نام user خود در Isp و در قسمت password كلمه رمز خود را تایپ میكنیم ، سپس Next را كلیك و Finish میكنیم.
حال برای منصوب كردن
connection به آن روی properties كلیك كرده و سپس از پنجره یكی از connection های موجود را به آن نصب میكنیم.

چاپ و ذخیره اطلاعات صفحه

1- ذخیره صفحه کامل وب :
از آنجایی كه یك صفحه وب میتواند حاوی تعدادی فایل تعبیه شده مانند عكس و صوت و
. باشد ، بــــرای ذخیره آن و بطور کلی ذخیره کلیه فایلهای HTML و فایلهای گرافیكی و ... بایـد گــزینه Web page complete را انتخاب نماییم. IE بطور خودكار پوشه ای را با نام فایل ذخیره میكند پوشه در همان محلی كه فایل وجود دارد ذخیره می گردد.

2-
Archive :
باعث ذخیره صفحه وب میشود ولی فولدر جداگانه از فایلهای تعبیه شده به وجود نمی آورد.

3-
HTML Files :
فقط سند
HTML ذخیره میشود (HTML files) در قسمت Save as type عناصر گرافیكی و تعبیه شده در فایل وجود نخواهد داشت.

4- فقط متنی كه روی صفحه وب وجود دارد ذخیره شود .

متن بدون برچسب های
HTML ذخیره میشود. تفاوت حالت 3 و 4 در آن است كه در حالت 3 متن فرمت شده را در دسترس داریم و تصویری را مشاهده نمی كنید ولی در حالت 4 متن ذخیره شده شامل هیچ فرمت ، تصویر گرافیكی و ... نمی باشد . بطور كلی برای ذخیره صفحات وب وارد منوی File شده و گزینهSave را انتخاب می كنیم در قسمت Save as type یكی از 4 گزینه بالا را بر حسب دلخواه انتخاب میکنیم و در قسمت File name نامی را برای صفحه در نظر می گیریم.چاپ اطلاعات صفحه :

Browser امكان چاپ صفحات وب را در اختیار ما میگذارد. برای چاپ صفحه كافی است روی دكمه Print در نوارابزار كلیك كنیم یا از منوی File گزینه Print را انتخاب نمائیم.
در وضعیت پیش فرض ، پیش زمینه صفحه چاپ نمیشود.
Internet Explorerنه تنها به ماامكان چاپ صفحه جاری و نیز صفحات پیوندی را میدهد،بلکه با در نظر گرفتن این نکته که تعداد پیوند ها در یک صفحه متفاوت میباشد، ممکن است تعداد صفحات زیر چاپ از نظر ما بیشتر باشد .برای چاپ یك صفحه وب بعد از انتخاب Print در منطقه Printframes گزینه As laid out on screen را كلیك كرده و کلید OK را می زنیم و موارد را تائید می  نماییم.
برای چاپ موارد انتخاب شده در منطقه
Print Range روی گزینه Selection كلیك می كنیم با انتخاب OK متن انتخابی چاپ می گردد.
به منظور چاپ فریم ها در صفحات جداگانه، در قسمت
Print Range روی گزینه All frames Individually كلیك كرده و سپس کلید OK را زده و تائید میکنیم. هر فریم جداگانه چاپ میشود. برای چاپ یك فریم تنها در ناحیه Print Frames روی گزینه Only the selected frame كلیك كرده وبعد OK تا فریم انتخابی چاپ گردد.
برای چاپ اسناد و پیوند آنها گزینه
Print All linked Documents را كلیك می نمائیم و سپس OK می كنیم تا فریم انتخابی با تمامی اسناد پیوندیش چاپ گردد.

 

 

مدیریت فایلهای موقت

(Internet Explore (IE برای افزایش سرعت مرورگر نسخه ای از هر فایل بازدید شده را روی هارد دیسك ذخیره میكند. هر بار كه ما دوباره به آن سایت برمیگردیم ابتدا كامپیوتر احتمال وجود Copy را بررسی میكند ، اگر كامپیوتر این Copy را داشته باشد همان فایلها را به نمایش می گذارد اگر این كار انجام شودسرعت نمایش اطلاعات به مراتب بیشتر از زمانی است که اطلاعات مستقیماً از اینترنت دریافت شود. زیرا نمایش فایل از هارد دیسك خیلی سریعتر است فرایند ذخیره سازی و نمایش فایلهای محلی را Caching می گویند. Browser فایلهای ذخیره موقت (Cached files) را درپوشه Temporary Internet Files قرار میدهد. Browser امكان اعمال تنظیماتی برای Temporary files را به ما میدهد.بوسیله Browser میتوانیم سرعت بارگذاری صفحات Web را افزایش دهیم.
همچنین میتوانیم به منظور ذخیره فایلهای موقت (
Cached) فضایی بر روی دیسک تعیین كنیم.
نحوه به روز رساندن اطلاعات صفحات وب ذخیره شده :
برای انجام این تنظیم گزینه
Settings را كلیك میكنیم 4 گزینه برای این تنظیم داریم كه عبارتند از :

Every visit to the page

بروز رسانی
IE برای صفحاتی که مورد بازدید قرار میگیرند.

Every time you star Internet Explorer

IE روند به روز رسانی صفحاتی را كه آخرین بار مشاهده نمودیم بررسی و كنترل میكند و اطلاعات جدید در مورد صفحاتی كه در جلسه جاری بازدید می كنید را بررسی نمی نماید.Automatically

IE اطلاعات جدید را در مورد صفحاتی كه آخرین بار بازدید شده بررسی میكند ولی با گذشت زمان و چنانچه فایلهای صفحات وب تغییرات منظمی نداشته باشند بررسی و به روز رسانی با روند كندتری انجام می پذیرد. IE هیچ گاه به روز رسانی را كنترل نمی كند و برای به روز رسانی لازم است روی كلید Refresh كلیك شود. بعد از انجام تنظیمات ، اهرم كشویی كه در زیر آن نوشته شده :
On the amount of disk space to use
به طرف چپ یا راست كشیده میشود و اندازه اختصاص یافته برای حافظه
cache برای ذخیره پوشه Temporary Internet Files تغییر میكند.

 افزودن یك آدرس وب به لیست سایتهای مورد علاقه Favorites :

ابتدا به صفحه ای كه میخواهم آن را به لیست Favorites اضافه كنیم میرویم. سپس از Toolbars گزینه Favorites را انتخاب نموده صفحه به دو قسمت تقسیم میشود. از قسمت چپ صفحه گزینه Add را كلیك نموده ، سپس نامی را به دلخواه برای سایت انتخاب می کنیم و سپس با کلید OK موارد را تائید می نماییم.

بطور كلی
Favorites دارای فولدرهای زیر است :
Soft ware up dates, Media, Links, Chanel مامیتوانیم سایتها را به روش بالا مستقیماً داخل Favorites ذخیره كنیم. یا اگر خواستید به منظور سامان دهی بهتر آنها را داخل فولدر ذخیره نماییم.
برای اینکار كافی است پس از انتخاب گزینه
Add روی دكمه Creat in كلیك كرده فولدر مورد نظر را انتخاب و موارد را تائید كنیم . همچنین میتوانید فولدرهایی اضافه كنیم كه در زیر به شرح آن می پردازیم.
بعد از انتخاب گزینه
Favorites از Toolbar به منظور سازماندهی فولدرها روی گزینه Organize كلیك كرده  تا پنجره ای ظاهر شود.
انتخاب
Creat Folder باعث بوجود آمدن فولدر جدید میشود . با كلیك بر روی فولدرهای جاری و انتخاب Rename میتوانیم نام آنها را عوض كنیم با كلیك روی فولدر مورد نظر و انتخاب Delete فولدر پاك میشود و همچنین با انتخاب سایت مورد نظر قسمت راست و كلیك بر روی Move to Folder لیستی از اسامی بقیه فولدرها ظاهر میشود كه با كلیك روی فولدر مورد نظر و انتخاب گزینه ی OK سایت مورد علاقه به فولدر انتخاب شده انتقال پیدا میکند.

مشخص كردن صفحات وب برای مشاهده در حالت
Offline :

برای مشاهده یك صفحه در حالت
Offline به هنگام ایجاد یك ورودی برای لیست Favorites پس از اینكه كادر Add باز شد گزینه Make Availble Offline راباید فعال كنیم.
به این ترتیب روی سایت مورد نظر كلیك كنیم و بعد از آن پنجره را ببندیم. این روش فقط برای به روز رسانی یك صفحه است .

 


به روز رسانی همه صفحات Offline :

برای این كار در منوی
Tool روی Synchronize كلیك می نمائیم به این ترتیب مندرجات Favorites بارگیری میشود.
فرایند بروز رسانی اطلاعات در فایلها به معنی حذف اطلاعات قدیمی نیست، مرورگر اینترنت اطلاعات جدید را یافته و آنها را بارگیری میكند.

History

پوشه ثبت وقایع (History) :

Browser بصورت خودكار وقایع هر جلسه مرور در اینترنت را در پوشه ای به نام History ثبت و ضبط می نماید . برای مشاهده مطالب پوشه بر روی History كلیك كرده نوار History در امتداد طرف چپ Browser ظاهر میشود.

تنظیمات مربوط به ثبت وقایع :

تغییر مشخصات پیوندها (Link) و رنگ زمینه و متن

رنگ پیوندها را میتوان مانند رنگ متن و Background ( پس زمینه ) سفارشی نمود. در قسمت General روی دكمه Colors كلیك ;كرده تا پنجره مربوط به آن باز شود .

ابتدا در قسمت چپ پنچره در قسمت
Colors میتوانیم رنگText و پس زمینه صفحه را تغییر دهیم به این ترتیب كه روی مربع كلیك كنیم تا جعبه رنگ باز شود. سپس رنگ دلخواه را انتخاب می نماییم.
علامت زدن دكمه
Use windows colors سبب می شود تا رنگ پیش فرض در نظر گرفته شود.درقسمت راست صفحه Links میتوانیم رنگ پیوندها را تغییر دهیم. به این ترتیب كه روی دكمه رنگ Visited كلیك كنیم و در جعبه رنگ باز شده رنگ دلخواه مثلاً قرمز را انتخاب نماییم ، سپس روی دكمه رنگ Unvisited كلیك كنیم تا جعبه رنگ ظاهر شود و سپس رنگ سبز را انتخاب كنیم. پیوندهایی را كه كلیك نكردیم به رنگ سبز ظاهر می شود و پیوندهای كلیك شده به رنگ قرمز .
علاوه بر این میتوانیم یك رنگ
Hover به پیوندها اضافه كنیم. منظور از Hover قرار دادن نشانگر ماوس روی یك پیوند بدون آنكه پیوند را كلیك كرده باشیم می باشد.


جستجو در اینترنت دو صورت دارد:

1- بر اساس كلمات كلیدی
2- جستجو از طریق
category


قواعد حاکم بر جستجو :

AND
IRAN and Industry صفحاتی كه مربوط به یك كدام یا هر دو باشد می یابد. گیومه “ “ در ابتدا و انتهای كلمه برای جستجو دقیق استفاده میشود.

استفاده از پرانتز :

جستجوی ما را واحد میكند
IRAN+INDUSTRY- not Isfahan در مورد صنعت ایران صفحاتی را جستجو میكند كه Isfahan در آنها نیست .

نكته :

(به جای
AND میتوان از + و به جای NOT میتوان از نیز استفاده كرد.)

Case : اغلب موتورهای جستجو به بزرگی و كوچكی حروف حساس هستند.

Match Case : جستجوی گسترده در اینترنت روش مناسب جهت گسترده کردن جستجو در اینترنت از Match Case میباشد.

 


در قسمت امور رایانه با مفهوم وبلاگ وایجاد محیط آن نیز آشنا شدم

 

وب لاگ محیطی است كه به ما امكان انتشار ایده ها ، افكار و دیدگاههای خود همانند یك روزنامه نگار را می دهد .


چگونگی ایجاد یك وب لاگ شخصی در
persianblog.com

بعد از وارد شدن به سایت مورد نظر از منوی دست راست صفحه گزینه ی عضویت در سایت را انتخاب كرده سپس فرمی به فارسی برایمان ظاهر می شود لازم به ذكر است كه فقط مواردی كه در كنار آن * وجود دارند پركردن آن اجباری است .

نكاتی در هنگام پركردن وب لاگ :

1- تمامی فیلدهایی كه دارای علامت * هستند باید با دقت پر شوند .
2- با فشردن همزمان كلیدهای
Shift + Alt می توانید زبان را به فارسی و یا انگلیسی تبدیل كنید . باید توجه كرد زبان فارسی سایت مستقل از نوع سیستم عامل است .
3- شناسه ی كاربری می تواند تركیبی از حروف و اعداد باشد .
4- استفاده از حروف فارسی در شناسه كاربری مجاز نمی باشد .
5- عنوان وب لاگ شما معرف شخصیت شماست ، جمله ای مناسب انتخاب كنید .
6- كلمه ی عبور نسبت به حروف كوچك و بزرگ حساس می باشد هنگام وارد نمودن آن به كلید
Space دقت كنید .
بعد از ایجاد وب لاگ برای ورود به آن می توانید گزینه ی ورود به سایت را انتخاب كرده و با دادن شناسه كاربری و كلمه ی عبور وارد محیط وب لاگ خود شوید .


پس از آن محلی شبیه به محیط
Word برایمان ایجاد می شود .
برای وارد كردن عكس از منوی بالا گزینه ی
Insert image را باید انتخاب كرد در قسمت URL address عكس مورد نظر را وارد می كنیم . در قسمت متن توضیحی ، متنی را كه می خواهید با بودن ماوس بر روی عكس آن متن ظاهر شود را قرار داده و در قسمت ابعاد عكس ، سایز را تنظیم می كنیم .


لازم به ذكر است عكسها باید در جای دیگری
Upload شده باشند و URL آنها در اینجا ذكر شود . برای لینك كردن فایل یا عكس بعد از انتخاب كردن item مورد نظر گزینه ی Create & edit hyper link را انتخاب و URL مورد نظری را كه می خواهیم item مورد نظر به آنجا وصل شود را وارد می كنیم و سپس گزینه ی فرستادن یادداشت و بازسازی وبلاگ را كلیك می كنیم . سپس با زدن خروج از سایت محیط از محیط وب لاگ خارج شده و بازدن Persianblog.com .شناسه ی كاربری//:http می توانیم وب لاگ خود را مشاهده كنیم و با كلیك بر روی پیام های دیگران نظرات خود را درباره ی نوشته های آنان ارائه دهیم .
برای عوض كردن قالب وب لاگ بعد از ورود به محیط ، گزینه ی انتخاب قالب را كلیك می كنیم و یكی از قالبهای موجود را انتخاب و برای محیط وبلاگ خود ثبت می كنیم .
برای ویرایش وب لاگ خود بعد از وارد شدن به وب لاگ در قسمت پایین صفحه گزینه ی
Edit را انتخاب و با تغییر دادن متن و كلیك بر روی گزینه فرستادن یادداشت و بازسازی وبلاگ آن را تغییر می دهیم .

می توانیم قالبهای دیگری به جز قالبهای مربوط به سایت
persianblog از سایتهای دیگر انتخاب كنیم . روش استفاده از آنها این است كه Source قالب مذكور را در Front page كپی كرده و گزینه ی مفروض خود را وارد كنیم و سپس در قسمت ویرایش قالب كل قالب persianblog را حذف كرده و Source قالب خود را از FrontPage به آن Copy كنیم

 

 


صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic